• Березень

    25

    2015
  • 906
Підливи фундаментів машин

Підливи фундаментів машин

Безусадні суміші для здійснення підливання призначені для заливки, закріплення структурних елементів або заповнення важкодоступних порожнин і просторів. Підливні суміші володіють відмінними характеристиками міцності, стабільністю об’єму, швидкістю схоплювання. Наведемо приклад: використання звичайних бетонних сумішей для підливання під опорні частини мостів або для установки бар’єрних загорож призводить до сильного просідання балок або розхитування анкерів. Тому для таких робіт необхідно застосування підливочні безусадні суміші.

Підливочні суміші повинні відповідати таким вимогам:

Безусадність –звичайні бетонні суміші характеризуються усадковими процесами під час тверднення, що призводить до окремої роботи підливання і конструкції, а це вже перешкоджає рівномірному розподілу навантаження від елемента, що енкерується, на основу. При цьому між підливанням і основою залишаються порожнини, в які потрапляє вода, що призводить до руйнування вузла. Підливні матеріали розроблені згідно з сучасними формулами, заснованими на знанні процесу гідратації цементу, тобто при використанні підливної суміші досягається повне заповнення простору сумішшю в початковій фазі. У подальших фазах усадка не спостерігається, відбувається невелике розширення;

Відмінна текучість – стандартні бетонні суміші вимагають віброущільнення, що неможливо при тонких ділянках підливання, що призводить до неповного і нерівномірного заповнення простору для підливання. Залежно від методу використання підливної суміші, можна отримати різну консистенцію – – від жорсткої до текучої, яка забезпечує протікання розчину в місця, недоступні для інших матеріалів;

Швидкий набір міцності – стандартні бетонні суміші вимагають значного часу для затвердіння і набору міцності, що призводить до збільшення часу виконання будівельних робіт. Безусадні підливні суміші швидко набирають міцність, що дозволяє проводити роботи в найкоротші терміни. При цьому швидкий набір міцності не зменшує час зручної обробки;

Висока міцність при стисканні – необхідна умова для будь-якої підливної системи. Підливний матеріал повинен мати чудову адгезію до бетону, сталі, цеглі, каменю.

Група компаній «Вівал» і канадська компанія Gemite представляють 2 високоефективних матеріала для виконання підливання:

Підливна суміш Файбр-Патч Граут СТ (Fibre-Patch Grout ST)

Підливний матеріал Файбр-Патч Граут СТ (Fibre-Patch Grout ST) – композит на основі цементу, збагачений мікрокремнеземом. Підливний матеріал наноситься помпою. Подлівочний склад забезпечує хорошу адгезію з чистим і міцним бетоном. Підливна суміш Файбр-Патч Граут СТ (Fibre-Patch Grout ST) призначена для ремонту бетонних конструкцій і там, де потрібні підливні роботи.

Технічні характеристики:

Міцність при стисканні 50.34 МПа

Модуль на розрив 5.5 МПа

Розширення 3-4%

Підливна суміш Файбр-Патч Граут Супер (Fibre-Patch Grout Super)

Підливна суміш Файбр-Патч Граут Супер (Fibre-Patch Grout Super) призначена для підливання основ верстатів, анкерних систем, бетонних кріпильних болтів, а також служить підливним розчином для турбін, генераторів, компресорів, дизельних двигунів, тобто тих елементів, в яких є підвищена вібрація і які вимагають посиленої міцності. Підливна суміш Файбр-Патч Граут Супер (Fibre-Patch Grout Super) використовується для підливання мостових опор, трубопроводів, токарних верстатів, кранів і.т.д.

Технічні характеристики:

Міцність при стисненні через 24 години – 40 МПа

через 3 дні – 60 МПа

через 7 днів – 73 МПа

через 28 днів – 82.7 МПа

Переваги використання підливних сумішей Файбр-Патч Граут (Fibre-Patch Grout):

Підливні суміші Файбр-Патч Граут (Fibre-Patch Grout) прості при застосуванні;

Підливні матеріали мають регульовану консистенцію;

Підливні суміші Файбр-Патч Граут (Fibre-Patch Grout) є самовирівнювальними;

Підливні матеріали Файбр-Патч Граут (Fibre-Patch Grout) мають високу ранню і остаточну міцність;

Підливні суміші Файбр-Патч Граут (Fibre-Patch Grout) мають властивість розширюватися в пластичному стані;

Підливні матеріали Файбр-Патч Граут (Fibre-Patch Grout) після схоплювання стають стійкими до вібрацій та ударів;

Підливні суміші Файбр-Патч Граут (Fibre-Patch Grout) твердіють без усадки;

Підливні матеріали Файбр-Патч Граут (Fibre-Patch Grout) не призводять до корозії сталі, не токсичні, не горючі.

Найбільш часто підливні суміші використовуються для підливання основ верстатів і важких механізмів, які часто піддаються вібраційним навантаженням. Часто висота підливання досить мала, тому необхідно використовувати спеціальні воронки для збільшення гравітаційного тиску підливання і легшого заповнення простору підливання. В екстрених випадках можна використовувати ланцюг або кабель, протягнувши його під конструкцією. Простим переміщенням ланцюга вперед-назад і підливання можна домогтися повного і рівномірного заповнення простору, що підливається. Не варто забувати про отвори для виходу повітря, а також про інспекційні отвори.

© Copyright 2007