• Серпень

    17

    2019
  • 5688
Бітумні мастики. Види, застосування, переваги.

Бітумні мастики. Види, застосування, переваги.

На ринку України гідроізоляція із застосуванням бітумних мастик впевнено тримає свої позиції на рівні 60 відсотків серед таких видів обмазувальної гідроізоляції як полімери, рідка гума та цемент. Будучи штучно виведеною сумішшю з органічних речовин і мінеральних добавок, цей матеріал відмінно підходить як для покрівельних робіт, так і для гідроізоляції підземних споруд. Його склад може змінюватися і залежно від цілей робіт на промислових, або цивільних об’єктах. Нафтовий бітум, як основний компонент мастики, широко доступний, в характерному складі з мінеральних масел, смол, парафіну і т.д. Якість бітумної мастики визначається також його багатокомпонентним складом, що включає в себе крім бітуму, органічні розчинники, наповнювачі, або воду, якщо це бітумно-емульсійна мастика.

Бітумні мастики поділяються на 4 види:

традиційна бітумна мастика – досить недорогий матеріал;
бітумно-полімерні мастики являють собою суміш з пластифікаторів, штучного каучуку, і підвищують термін служби і якість виробу, розчинників;
бітумно-емульсійні мастики являють собою рідку консистенцію, призначену для попередньої обробки перед гідроізоляцією поверхні;
бітумно-каучукові мастики надають покриття з підвищеною еластичністю і стійкістю до різних зовнішніх впливів.

До матеріалу пред’являються високі вимоги щодо атмосферних впливів і стійкості до низьких температур. Для підвищення цих характеристик до складу вводять стірольний каучук, так званий SBS, гума, який значно зберігає еластичність, з перешкоджанням розтріскувань при низьких температурах, підвищуючи зносостійкість і опірність атмосферних впливів. Бітумні мастики можуть бути як холодного, так і гарячого застосування. В основі перших водна емульсія, або органічний розчинник. Гарячого застосування мастик необхідний попередній розігрів. Перевагою бітумних мастик в порівнянні з рулонної гідроізоляцією є монолітна еластичність і бесшовность покриття поверхні. Відмінними характеристиками мастик холодного застосування від гарячого є їх пожежобезпечність, завдяки чому відсутній ризик опіків персоналу. Також знижуються енерговитрати при переробці і трудовитрати, оскільки цей матеріал володіє зручністю роботи з поверхнями різної складності та конфігурацій.

Для влаштування бітумної гідроізоляції відмінно підходять бітумні і бітумно-каучукові мастики, які в результаті випаровування води або розчинника здатні тверднути. Також, такого роду мастики дають можливість виконання робіт при мінусових температурах. Однак все ж не варто виконувати роботи з мастикою при низьких температурах, оскільки при цьому в’язкість мастики значно збільшується і як наслідок знижується придатність самого матеріалу. До того ж втрачається можливість підготувати правильну основу під нанесення мастики, знижується адгезія і довговічність покриття, при цьому період висихання зростає.

В цілому властивості бітумної, а також бітумно-каучукової мастики, які широко представлені групою компаній «Вівал», характеризуються такими показниками як:

водонепроникність і гідрофобність (оскільки такого роду мастики є непористими і не змочується водою);

хороше зчеплення, адгезія до таких матеріалів як дерево, бетон, метал та ін .;

достатня міцність і зносостійкість, при цьому має еластичність;

мастика володіє теплостійкістю і стійка до температурних перепадів;

покриття виходить однорідним;

мастика володіє як бактерицидними, так і антисептичними властивостями;

невелика вартість.

Різна за складом бітумна мастика може використовуватися в таких сферах як:

при обмазці трубопроводів;
при ізоляційних роботах на покрівлі;
при гідроізоляції фундаментів і інших об’єктів, що мають контакт з грунтом. При цьому може використовуватися армована сітка;
володіючи антикорозійними властивостями, мастика часто використовується для захисту металевих виробів;
бітумна мастика часто використовується для скління теплиць, є незамінним герметизирующим матеріалом з довгим терміном служби і в порівнянні з гумою не береться характерним для неї деформацій, які порушують герметизацію.

У підсумку можна сказати, що бітумна мастика – одне з кращих рішень для отримання довговічного, водонепроникного покриття і міцного, стійкого до пошкоджень і усадки захисного шару.

© Copyright 2007