• Липень

    17

    2019
  • 4498
Герметики для вклеювання скла: особливості, види, застосування

Герметики для вклеювання скла: особливості, види, застосування

Герметики для вклейки стекол: особливості вибору

Заміна скла в автомобілі – затребувана послуга майстерень. Також такий процес виконується самостійно власниками машин. Він проводиться за спеціальною процедурою, вимагає не тільки знань, умінь, а й наявності відповідних інструментів і матеріалів. Одним з головних є герметик для вклейки стекол.

Параметри вибору

Існує цілий ряд вимог до герметиків для скла в автомобіль, завдяки яким процедура не тільки проводиться швидко, але і дозволяє забезпечити високу якість, а значить, і довговічність, надійність заміненого елемента. Серед них:

стійкість затвердіння;

міцність, адгезивність;

еластичність;

високі параметри надійності до механічних навантажень;

стійкість до температурних перепадів, великий вологості.

Якщо герметик вибраний невірно, тоді скло може відставати від кузова, що потребують повторної переклеювання або призведе до його биття або повторної заміни. Фахівці радять звертати увагу на популярні бренди, не перший рік присутні на ринку, що відповідають всім технічним характеристикам, що підтверджено сертифікатами якості. Такі документи додаються до кожної партії продукції, їх можна і потрібно запитувати у продавців роздрібних магазинів.

Види герметиків

Іноді не потрібна вклейка лобового скла, а досить усунути тріщини на наявному. Тоді використовується нееластична речовина на основі синтетичних смол з особливими оптичними властивостями. Його надалі полірують. Бувають одно- і багатокомпонентні герметики, що усувають тріщини. Найбільш популярні двокомпонентні склади.

А, щоб поміняти скло в авто, потрібно так званий клей-герметик. На відміну від попереднього виду, він не стійкий до УФ-випромінювання, але також, як і він стійкий до вологи, перепадів температур. Найбільш популярною основою став поліуретан. Нівелювати вплив ультрафіолету допоможе темна плівка, що проходить облямівкою по склу автомобіля. Герметик для вклейки стекол є зазвичай однокомпонентний склад. Розрізняють такі матеріали і по країні виробника, і за вартістю. Традиційно, європейські марки дорожчі, проте мають кращу якість продукції, так як в цих країнах більше вимог до їх виробництва і характеристикам готового матеріалу.

Ідеальний герметик для вклейки стекол еластичний, що гарантує цілісність шва при низьких / високих температурах, що впливають на розмір скла. Також він володіє пружністю, що захищає поверхню скла від вібрацій під час їзди і забезпечує її цілісність. Зручні туби дозволяють швидко наносити склади вручну без застосування професійного обладнання, а первинне отвердівання відбувається буквально за кілька годин. Цим герметики заслужили визнання і велику затребуваність у любителів авто.

Додаткові матеріали

Деякі герметики припускають використання додаткових коштів, таких як праймери і активатори. Перший виступає в ролі грунтовки і наноситься на ділянки кузова і скла, які будуть безпосередньо оброблені згодом герметиком. Праймер допомагає підвищити стійкість складу до ультрафіолету. Другий наноситься на місця, де залишився старий герметик, дозволяючи поліпшити зчіплюваність з новим складом.

У роботі майстра потрібно цілий ряд інструментів і матеріалів. У автомайстерень роботу по заміні скла проводять зазвичай дві людини. Закуповують спеціальний набір для вклейки стекол, в якому, крім герметиків, є:

обезжириватель (розчинник або особливий склад);

струна / ріжучий ніж, щоб зняти старе скло;

скотч фіксації (т. званий малярський) вклеєного скла;

кістьватний кульку на дроті (нанесення праймера);

монтажний / пневмопистолет герметику.

Останній забезпечує рівний шар і менша витрата клейового матеріалу. Зазвичай один туб герметика йде на вклейку одного скла. Буде потрібно також наявність гумки-капсули, що одягається по периметру. Стару таку гумку при знятті битого скла зазвичай розривають. Повторне її застосування неможливе, тому краще запастися нової.

Проведення процедури

Щоб розуміти, як застосовується автомобільний герметик, і який він повинен бути, слід розбиратися в нюансах проведення заміни автоскла, особливо в тому випадку, коли ця процедура проводиться власником авто самостійно. До речі, в такому варіанті правильніше буде придбати саме спеціальний набір для вклейки стекол або поцікавитися у продавця особливостями герметика і вимогами до наявності супутніх матеріалів.

Отже, початковий етап – підготовчий. Він включає:

Пошук просторого чистого простору автомобілю. У такому приміщенні температура не повинна падати нижче 15 ° С, вологість не перевищує 40%. Також, щоб правильно вклеїти скло автомобіля, потрібна розсувна підставка, на якій проводяться різні операції зі склом без страху його пошкодити. Згодиться і капот машини, якщо на нього покласти м’яку матерію. А на нове скло бажано приклеїти липучки, що дозволяють просто його переміщати.

Демонтаж жабо. Витягають заглушки. Гаечки-десятки теж відкручують. Жабо фіксують засувкою, висмикують, перерізаючи хомут і шланг. Важливо вибрати правильне місце розрізу і подальшого монтажу перехідників.

Ізвлеканіе молдинга зачіпкою за краї. Одночасно витягують трикутні гумові прокладки під склом автомобіля.

Наступним етапом є усунення тріснути скла, його частин. Проводиться гранованою струною або заокругленим ломом, які можна купити в магазинах. Висувним ножем зрізують і старий герметик.

Фахівці рекомендують не упускати етап примірки. Його проводять з одягненою нової гумкою. У процесі можна поставити потрібні мітки на кузові і склі, що дозволяють швидко орієнтуватися, щоб вклейка лобового скла пройшла оперативно та якісно.

Далі проводять знежирення шляхом нанесення ватним тампоном спеціального складу або антісіліконового знежирювачах. Це обов’язковий етап, щоб поміняти скло в авто, завдяки якому гарантується адгезія матеріалів.

Безпосередні основні дії процедури:

Грунтування. Чорна швидковисихаюча маса наноситься одним шаром на кузов автомобіля широкою смужкою по периметру, де в подальшому буде герметик. Використовують кисть, ватяну кульку. Якщо є місця із залишками старого герметика, грунтовка на них не застосовується. Тут застосовують активатори. Скло автомобіля також обробляється ґрунтовкою в місцях майбутнього контакту з герметиком. Така зона забарвлюється шелкографией чорного кольору – додаткового захисту від УФ-променів. Приблизно через 20 хвилин переходять до вклейці скла.

Вклейка. Чекаючи висихання праймера, готують і наносять клей-герметик на поверхню скла і кузова. Герметик для вклейки стекол без зрізаного остроугольного наконечника вимагає уваги під час підготовки до його використання. Зріз виконують широким знизу і гострим зверху, тоді склад лягає на зразок пірамідки рівним шаром. Перед нанесенням туб трохи нагрівають (до 30-40 ° С), стає легше його видавлювати, оскільки навіть під тиском цей процес вимагає певної механічної сили. Герметик наносять як на кузов, так і на скло. Потім з’єднують їх, орієнтуючись на заздалегідь нанесені мітки. Легкими вдавлюючими рухами вганяють в необхідні зазори. Тут важливо не перестаратися і працювати акуратно.

Фіксація скла скотчем, що запобігає сповзанню. Передбачається, що протягом декількох годин, а краще хоча б діб автомобіль не тільки не будуть використовуватися в поїздках, але і не стануть плескати в ньому дверцятами. Так як найменший скіс від ударної хвилі призведе до зміщення, повного нівелювання доцільності всього процесу.

Таким чином, щоб вклеїти скло автомобіля, важливо підібрати правильний герметик і вміти з ним працювати. Адже навіть найкращий герметик не здатний забезпечити бажаний результат при відсутності навичок або невідповідності процедурних норм в роботі майстра або автовласника.

© Copyright 2007