AutoPlanetPro GO TO Rest iBrain

ОГЛЯД

На ринку України гідроізоляція із застосуванням бітумних мастик упевнено тримає свої позиції на рівні 60 відсотків серед таких видів обмазувальної гідроізоляції як полімери, рідка гума і цементні суміші. Будучи штучно виведеною сумішшю з органічних речовин і мінеральних добавок, цей матеріал чудово підходить як для покрівельних робіт, так і для гідроізоляції підземних споруд. Його склад може мінятися залежно від цілей робіт на промислових, або цивільних об’єктах. Нафтовий бітум, як основний компонент мастики, широко доступний, в характерному складі з мінеральних олій, смол, парафіну. Якість бітумної мастики визначається також його багатокомпонентним складом, що включає окрім бітуму, органічні розчинники, наповнювачі, або воду, якщо це бітумно-емульсійна мастика.

Бітумні мастики діляться на 4 види:

традиційна бітумна мастика – досить недорогий матеріал;
бітумно-полімерні мастики є сумішю з пластифікаторів, штучного каучуку і, що підвищують термін служби і якість виробу, розчинників;
бітумно-емульсійні мастики є рідкою консистенцією, призначеною для попередньої обробки поверхні перед гідроізоляцією;
бітумно-каучукові мастики надають покриттю підвищену еластичність і стійкість до різних зовнішніх дій.

До матеріалу пред’являються високі вимоги відносно атмосферних впливів і стійкості до низьких температур. Для підвищення цих характеристик до складу вводять стироловий каучук, так званий SBS, еластомер, який значно зберігає еластичність, перешкоджає розтріскуванню при низьких температурах, підвищуючи зносостійкість і опірність атмосферним діям. Бітумні мастики можуть бути як холодного так і гарячого застосування. В основі перших водна емульсія або органічний розчинник. Гарячого застосування мастикам потрібне попереднє розігрівання. Перевагою бітумних мастик в порівнянні з рулонною гідроізоляцією являється монолітна еластичність і безшовність покриття поверхні. Різниця між характеристиками мастик холодного застосування від гарячого є їх пожежобезпека, завдяки чому відсутній ризик опіків персоналу. Також знижуються енерговитрати при переробці і трудовитрати, оскільки цей матеріал має зручність роботи з поверхнями різної складності і конфігурацій.

Для облаштування бітумної гідроізоляції чудово підходять бітумні і бітумно-каучукові мастики, які в результаті випару води або розчинника здатні твердіти. Також, такого роду мастики дають можливість виконання робіт при мінусових температурах. Проте все ж не варто виконувати роботи з мастикою, при низьких температурах, оскільки при цьому в’язкість мастики значно збільшується і як наслідок знижується придатність самого матеріалу. До того ж втрачається можливість підготувати правильну основу під нанесення мастики, знижується адгезія і довговічність покриття, при цьому період висихання росте.

В цілому властивості бітумної та бітумно-каучукової мастики, які широко представлені групою компаній “Вівал”, характеризуються такими показниками як:

водонепроникність і гідрофобність (оскільки такого роду мастики є непористими);
хороше зчеплення, адгезія до таких матеріалів як дерево, бетон, метал та ін.;
достатня міцність і зносостійкість, при цьому має еластичність;
мастика теплостійка і стійка до температурних перепадів;
покриття виходить однорідним;
мастика має як бактерицидні так і антисептичні властивості;
невелика вартість.

Різна по складу бітумна мастика може використовуватися в таких сферах як:

при обмазці трубопроводів;
при ізоляційних роботах на покрівлі;
при гідроізоляції фундаментів і інших об’єктів, що мають контакт з грунтом. При цьому може використовуватися армована сітка;
маючи антикорозійні властивості, мастика часто використовується для захисту металевих виробів;
бітумна мастика часто використовується для скління теплиць, є незамінним герметизуючим матеріалом з довгим терміном служби і порівняно з гумою не піддається характерним для неї деформаціям, що порушує герметизацію.

У результаті можна сказати, що бітумна мастика – краще рішення для отримання довговічного, водонепроникного шару і міцного, стійкого до ушкоджень і усадки захисного шару.

ОБ’ЄКТИ, ДЕ ЗАСТОСОВУВАЛАСЬ ГІДРОІЗОЛЯЦІЯ VIVALSEAL

ПЕРЕГЛЯНУТИ

ВІДЕО ВЛАШТУВАННЯ ГІДРОІЗОЛЯЦІЙНИХ ПОКРИТТІВ

ПЕРЕГЛЯНУТИ

ХАРАКТЕРИСТИКИ МАСТИК VIVALSEAL BIT-W

Cклад Суміші бітуму, латекс, вода, добавки
Температура застосування від +5°C до +30°C
Витрата на один шар (без розведення) 0,5 — 1 кг/м2 (в залежності від типу основи і застосування)
Час висихання (1 мм мокрого шару) Макс. 6 годин (температура повітря 20°C, відносна вологість повітря 65%)
Кількість шарів 1-4 в залежності від застосування
Метод нанесення Кисть, валик, щітка, напилення
Пакування ведра 5 кг, 10 кг, 20 кг

ХАРАКТЕРИСТИКИ МАСТИК VIVALSEAL BIT-S

Cклад Бітумні суміші, добавки, розчинники
Температура застосування від +5°C до +30°C
Витрата на один шар 0,5 – 0,7 кг/м2 (в залежності від типу основи і застосування)
Час висихання Повне затвердіння – 24 години
Кількість шарів 1-4 в залежності від застосування
Метод нанесення Кисть, валик, щітка, напилення
Пакування ведра 5 кг, 10 кг, 18 кг, 20 кг

СКАЧАТИ ТЕХНІЧНІ ЛИСТИ

ЧОМУ МАСТИКИ VIVALSEAL?

Маючи більш ніж 10-ти річний досвід роботи з гідроізоляцією плоских покрівель, фундаментів, паркінгів та інших споруд, ми вибрали найсучасніший завод Європи з виробництва бітумних мастик для нашої торгової марки VIVALSEAL.

 • Високий сухий залишок у мастик
 • Прекрасна укриваюча здатність
 • Широкий спектр застосування
 • Нанесення валиком, щіткою, напиленням
 • Відмінна адгезія до дерева, бетону, металу

ПОШИРЕНІ ЗАПИТАННЯ

 • Стоїть завдання герметизації примикання з різнорідних матеріалів (бетон - метал). Яку мастику підібрати?

  VIVALSEAL BIT-SR – однокомпонентна, пластична, готова до застосування бітумна маса, високо модифікована синтетичним каучуком. Маса армована волокнами, завдяки чому може поглинати навіть значні зсуви основи. Для Вашого випадку рекомендуємо саме її.

 • Чи можна наносити мастики на водній основі на вологу поверхню?

  Так. Бітумні мастики VIVALSEAL (наприклад, VIVALSEAL BIT-WM) можуть наноситися як на суху основу, так і на вологу.

 • Яку мастику можна використовувати в якості антикорозійного покриття?

  Для антикорозійного захисту рекомендуємо застосовувати бітумну мастику на основі розчинника VIVALSEAL BIT-SM.

 • За якою технологією і якою мастикою можна виконати приклеювання теплоізоляційних плит з мінеральної вати або пінополістиролу?

  Високоякісна бітумна адгезивна мастика VIVALSEAL BIT-WА ідеально підходить для приклеювання теплоізоляційних плит з пінопласту, пінополістиролу, стіродуру, мінеральної вати до пористих основ, а саме до бетону, дерев’яних виробів, цегляних стін, до існуючих ізоляцій.

  При приклейці теплоізоляції на покрівлі витрата матеріалу залежить від зони приклеювання. У центральних покрівельних зонах досить обробити матеріалом 50% площі теплоізоляційного матеріалу. У кутових і парапетних зонах – до 90%. У кутових зонах також рекомендується механічно закріпити теплоізоляційний шар. Після нанесення мастики на теплоізоляцію рекомендується почекати кілька хвилин і сильно притиснути поверхні одна до одної. Максимальна адгезія досягається за 3-7 днів.

© Copyright 2007