Як вибрати правильний тип матеріалу для плоскої покрівлі
Типи матеріалів для плоских покрівель: вибираємо варіант
Визначитися з типом покрівлі необхідно ще до початку ремонтних або будівельних робіт. Це заощадить кошти, дозволить максимально вигідно організувати роботи і, в результаті, отримати довговічну покрівлю, що задовольняє потреби власника або орендаря. Фахівці виділяють три групи покрівельних матеріалів, пропонуємо розглянути їх більш детально.
Синтетичні покрівельні мембрани
Синтетичні матеріали відрізняються міцністю, доступністю і відмінними характеристиками стійкості.
ТПО
Термопластичний олефин має високі показники по вогнестійкості, герметичності, вологонепроникності. Ізоляційні характеристики і здатність відображати ультрафіолетове випромінювання також є перевагами цього виду покрівель. Однак мінімальний догляд за нею протягом усього терміну служби – 2-3 десятка років, все-таки необхідний.
ПВХ
Полівінілхлоридна покрівля – один з найміцніших типів. Вона витримує навантаження, що перевищує практично в два рази вимоги для покрівельних матеріалів. При його укладанні використовують зазвичай ущільнювачі, що покращують ізоляційні, герметичні показники. Прослужить така покрівля не менше 20, а то і 30 років. Але її вартість найбільш висока з синтетичних типів.
ЕПДМ
Етилен-пропілен-дієновий мономер, навпаки, дешевий, але не менш довговічний матеріал. До його складу входять вторсировина: тирса, сланцева пил, гума з-під коліс і ін. Прослужать такі покрівлі рівно стільки ж, як і попередні типи. Не дивно, що саме їх вважають найбільш практичними з синтетичних видів матеріалів, так як показник окупності набагато вище.
Металеві покрівлі
Металеві матеріали – ідеальне рішення для комерційних будівель, використовуються також в домашньому господарстві, гарантують тривалий експлуатаційний термін.
Алюміній
Легкий, міцний матеріал набув поширення в області літакобудування, розробок військової техніки. Алюміній практично не деформується і не тріскається під впливом суворих погодних умов, має хороші ізоляційні показники і не горить в принципі. Прослужить до півстоліття. Саме його характеристики, простота роботи при укладанні забезпечили популярність і при проведенні ремонтно-будівельних робіт.
Сталь
Алюміній частіше вибирають на комерційні споруди. А для приватного будівництва більше підходить сталь, завдяки відносної доступності ціни. Експлуатуватися даний вид покрівлі також може до 50 років при мінімальному догляді. А ремонт, як і з алюмінієвими аналогами, що не проблематичний.
Встановлена кваліфікованими фахівцями сталева покрівля витримує всі можливі погодні навантаження, не втрачаючи своєї форми. Теплоізоляційні характеристики також високі. Але, як і з алюмінієм, наявність опадів за вікном загрожує підвищеного продукування шумів.
Традиційні мембранні матеріали
Ці варіанти вважаються економічно вигідними, хоча за характеристиками ступають двом попереднім видам.
Модифікований бітум
Економічний матеріал, який прослужить до 20 років. Він створює ущільнення, що не пропускають повітря і вологу. Ці, здавалося б, переваги, ведуть до виникнення грибків, цвілі і навіть водоростей.
Асфальтова мастика
Довговічність покрівель з цього матеріалу наближена до металевого типу і становить до півстоліття. Асфальтові покрівлі дуже міцні і економічно вигідні. Але є одна особливість при установці – вони вимагають наявності додаткових балок, кріплень і опор. Однак і з ними ціна укладання набагато вигідніше, ніж, наприклад, з металевим типом.
Дьоготь і гравій
Важкий, але найбільш міцний матеріал, реалізується листами – сендвіч-панелями. У таких покрівлях використовуються мембрани, що захищають від корозії і забезпечують герметичність зважаючи покриття смолою. Будівництво з цього матеріалу відбувається відносно швидко і не проблематично технологічно, тому і вартість послуг доступна.
Єдина незручність – це тривалий термін висихання смоли. Якщо в цей період підвищена вологість або випадуть опади, то результат праць буде зіпсований. Також протягом 2-3 десятків років слід надавати мінімальний догляд таким покрівель.
Висновки
Від типу покрівельного матеріалу залежить технологія укладання. Більшість підрядників спеціалізуються на певних видах покрівель і готові надати кваліфіковану допомогу лише при роботі з конкретним типом матеріалу.
Ось чому власники і орендарі будівель повинні спочатку розуміти, який тип потрібен їм, щоб безпомилково вибрати ремонтно-будівельну бригаду для його монтажу та обслуговування.