• Січень

    22

    2020
  • 2033
Різновиди фібри і її застосування в будівництві

Різновиди фібри і її застосування в будівництві

За своєю суттю фібра є тонким волокном, яке виготовляється з різних видів матеріалів (може мати синтетичне, мінеральне або рослинне походження). В останнє десятиліття фібра широко використовується в різних видах промисловості, має широкий спектр застосування, а її популярність зростає.

У будівництві фібра активно використовується для дисперсного армування бетонних сумішей, штукатурних сумішей, покращуючи їх технічні характеристики, надаючи їм більшої зносостійкості. Науково і експериментально доведена ефективність фібри, її позитивний вплив на фізико-механічні властивості будівельних конструкцій.

Загальні характеристики, основні сфери застосування

Додавання фібри будь-якого типу покликане збільшити міцність бетонної конструкції, зробити її довговічною, зносостійкою.

Серед загальних переваг використання фібри варто виділити:

Легкість використання. Її застосування не передбачає залучення до роботи специфічних технічних засобів, вона може бути замішана в бетонний склад за допомогою звичайної бетономішалки або вручну;

Високий ступінь адгезії. Сприяє рівномірної заливки бетонної суміші;

Поліпшення технічних характеристик бетону: знижує можливість розтріскування і відколів, підвищує ударостійкість, водонепроникність (крім металевої), збільшує стійкість до перепадів температур.

Різновиди фібри, яка застосовується в будівельній галузі

З огляду на різноманіття будівельних завдань, при первинному будівництві та капітальних ремонтах застосовується кілька видів фібри, що мають істотні відмінності в технічних характеристиках. Розглянемо найбільш популярні види.

Металева (сталева)

Найбільш традиційний вид, який застосовується досить довгий час в будівництві. Переважно використовується у виробництві бетонних конструкцій, цементних масивних, об’ємних деталях, архітектурних споруд (фонтани, балюстради), тротуарній плитці.

Металева фібра має кілька підвидів: анкерну, хвильову, а також у вигляді прямих відрізків стали. Кожен з підвидів відрізняється різною технологією виготовлення, що впливає на індивідуальні особливості і характеристики. Володіючи досить високою армуючої функцією, металева фібра має і слабкі сторони. До них можна віднести: істотне збільшення ваги одержуваної конструкції, схильність металевих елементів до корозії, що веде до погіршення технічних характеристик і довговічності будівель.

Поліпропіленова

В основі її виготовлення лежать синтетичні полімерні, високомолекулярні сполучення. Використовується в якості мікроармуючеї речовини в різних бетонних, штукатурних сумішах, істотно покращуючи їх технічні характеристики. Переважно використовується в якості добавки при виробництві пінобетонних, газобетонних блоків, при будівництві дорожніх, інфраструктурних об’єктів (дороги, мости), виготовленні опалубки, димоходів, каналізацій і т.д. Компанія Вивал пропонує поліпропіленову фібру європейського виробництва з довжиною волокна 24, 38 і 54 мм.

Має низку незаперечних переваг, серед яких:

не ускладнює конструкцію,

не піддається корозії,

має вологовідштовхувальні властивості,

висока лугостійкість,

демократична ціна.

При її використанні для різного типу будівельних робіт варто звертати особливу увагу на такі характеристики:

розривне навантаження;

коефіцієнт подовження волокна;

пружність;

температурна стійкість.

У різних виробників дані показники значно відрізняються, що може мати суттєвий вплив на якість будівельних конструкцій.

синтетическая макрофибра для промышленных полов

Скловолоконна (стеклофібро)

Виготовляється з неорганічного скла, розплавляється до певної температури. Даний вид фібри об’єднує в собі два підвиди:

1. Виготовлена ​​з Е-скла.

2. Високомодульне скло, що має підвищений рівень міцності.

Використовується для додавання в бетон, для додання йому пластичності. Підвищена еластичність бетонної суміші використовується в роботах по реконструкції різноманітних об’єктів, також для створення архітектурних декоративних композицій. При виборі марки фібри даного виду особливу увагу слід приділяти її лугостійкісті.

Вуглецева

Виготовляється з вуглеців, які пройшли термічну обробку повішеними температурами. Характеризується підвищеною стійкістю до дії будь-якого агресивного середовища, не вступає в хімічні реакції з іншими сполуками. Має високі показники міцності. Має один значний мінус – ціна, яка значно вище інших видів фібри.

Базальтова

Виготовляється з базальту (гірська порода), який розплавляється під впливом високих температур. Відрізняється високою стійкістю до агресивних середовищ, хімічного впливу, має підвищений рівень міцності і не піддається корозії. Застосовується для додання міцності піноблокам, іншим виробам з бетону. Залежно від кількості використання фібри, бетон матиме різні технічні характеристики, рівень міцності, зносостійкості. При виборі варто звернути увагу на товщину і довжину волокон. Ці параметри істотно впливають на армирующие властивості базальтової фібри.

Переваги магазину Vival

З огляду на велику різноманітність фібри, відмінності в характеристиках різних її видів, при виборі оптимального варіанту для будівельних робіт необхідна кваліфікована консультація фахівців. Компанія VIVAL – лідер ринку будівельних матеріалів, готова стати надійним провідником і професійним консультантом, в світі будівельних робіт і матеріалів. Маючи великий практичний досвід в будівництві, менеджери компанії можуть дати практичні, вичерпні відповіді з питань що стосуються вибору, експлуатаційних характеристик, способів застосування армуючих фібр.

Висновки

1. Фібра – це волокно у вигляді відрізків ниток або вузьких смуг органічного або неорганічного походження.

2. Фібру використовують для армування і зміцнення бетону.

3. Існує безліч видів фібри, найбільш затребуваними є: поліпропіленова, металева, скловолоконна, базальтова, вуглецева та інші.

© Copyright 2007