ОГЛЯД

Сучасна покрівельна індустрія включає три види м’якої покрівлі, що класифікуються за матеріалом застосовуваних покриттів: рулонні покрівлі (бітумно-полімерні); мастичні покрівлі; покрівлі, виконані мембранами.

В Україні покрівельні мембрани почали завойовувати свою популярність відносно недавно, саме тому частка ринку полімерних мембран в нашій країні не перевищує 5% від всіх типів використовуваних м’яких покрівель. Практично весь ринок м’яких покрівель належить морально і технічно застарілим бітумним матеріалам. Якщо звернути увагу на європейський ринок, то там мембранні покрівлі використовують в 85% випадків і обумовлюють це в першу чергу винятковою довговічністю і цілісністю мембранної покрівлі (30-50 років безремонтної експлуатації), що підтверджується гарантійними термінами в 10-20 років, які дають лідери покрівельного ринку по всьому світу. Покрівельні полімерні мембрани – матеріали нові, проте частина українських забудовників вже гідно оцінила їх переваги. Полімерні мембрани характеризуються високою міцністю, еластичністю, морозостійкістю і довговічністю. За простотою монтажу, легкої ваги і пожежним характеристикам полімерні покрівельні мембрани найкращим чином підходять для облаштування покрівель великих розмірів. Характерною особливістю цього виду покриття покрівель є велика ширина полімерних мембран, що дозволяє підбирати оптимальні розміри ширини рулонів для даху будь-якої площі і конфігурації, при цьому мінімізуючи кількість швів. Часто покрівельні мембрани використовують для влаштування гідроізоляції покрівель з невеликими ухилами, які називають плоскими покрівлями, бо такі покрівлі дешевше в монтажу, ніж скатні, більш прості в експлуатації. Популярність набирають експлуатовані плоскі покрівлі, які дають додатковий простір на даху будівлі, який може бути використан в літню пору для відпочинку і спортивних розваг. Останнім часом стало модним покривати дахи килимом з рослинності, створюючи так звані зелені покрівлі. Компанія DANOSA (Іспанія) є світовим лідером у виробництві ПВХ і ТПО мембран DANOPOL (Данопол), яка виробляє гідроізоляційні матеріали вже більше 50 років.

Можна виділити три системи мембранної покрівлі з використанням ПВХ і ТПО мембран DANOPOL (Данопол):
1. Баластова мембранна покрівля DANOPOL (Данопол)
2. Інверсійна мембранна покрівля DANOPOL (Данопол)
3. Мембранна покрівля з механічним кріпленням DANOPOL (Данопол)

Баластова система DANOPOL (Данопол) на основі ПВХ або ТПО мембрани DANOPOL (Данопол) являє собою найбільш економічну з наявних покрівельних систем і підходить для самих різних типів споруд. Рулони ПВХ або ТПО мембрани DANOPOL (Данопол) вільно розгортаються на основу. У разі укладання на нерівну основу, вона повинна бути згладжена за допомогою розділового шару. Сусідні рулони ПВХ або ТПО мембрани з’єднуються внахльост і зварюються гарячим повітрям, що дозволяє отримувати суцільний гідроізоляційний килим. Після зварювання швів і забезпечення гідроізоляції примикань по периметру покрівлі і в місцях наскрізного проходження конструкційних елементів, згідно з технічними рішеннями фірми DANOSA, на ПВХ або ТПО мембрану укладається баластовий шар з наступних матеріалів:

Річкова галька без гострих кінців;
Бетонна бруківка з розділовим шаром;
Щебінь з розділовим шаром;
Монолітний бетон з розділовим шаром.

Відмінними рисами даної системи є:

Великий вибір сумісних матеріалів основи;
Швидкість укладання;
Низька вартість укладання;
Відмінна вогнестійкість;
Чудова стійкість до атмосферних впливів.

Перед вибором такої системи від проектувальника потрібна оцінка конструктивних характеристик споруди з метою перевірки рівня допустимого навантаження на мембранну покрівлю. Необхідно також вивчити геометрію даху і вітрові навантаження.

Інверсійна система DANOPOL (Данопол) на основі ПВХ або ТПО мембрани DANOPOL (Данопол) являє собою одну з різновидів традиційної баластної системи. Вона ідеально підходить для покрівель, по яким здійснюється регулярний рух або які споруджуються в районах з важкими кліматичними умовами.

Рулони ПВХ або ТПО мембрани DANOPOL (Данопол) вільно розгортаються на основу. У разі укладання на нерівну основу, необхідний згладжуючий шар. Сусідні рулони ПВХ або ТПО мембрани з’єднуються внахльост і зварюються гарячим повітрям, що дозволяє отримати суцільний гідроізоляційний килим. Після забезпечення гідроізоляції примикань по периметру покрівлі і в місцях наскрізного проходження конструкційних елементів згідно з технічними вимогами фірми DANOSA, поверх мембрани укладається шар екструдованого пінополістирола. Після цього поверх теплоізоляційного шару укладається розділовий шар, і вся система в зборі пригружається баластом з використанням наступних матеріалів:

Річкова галька без гострих кінців;
Бетонна бруківка з розділовим шаром;
Щебінь з розділовим шаром;
Монолітний бетон з розділовим шаром.

Особливостями даної системи є:

Великий вибір сумісних матеріалів основи;
Швидкість укладання;
Довговічність;
Можливість модернізації гідроізоляційної системи при оновленні покрівлі.

Перед вибором такої системи проектувальник повинен оцінити конструктивні характеристики будівлі щодо його міцності під дією навантаження. Крім того, необхідно взяти до уваги кут нахилу покрівлі, вітрові навантаження і необхідну висоту гідроізоляції навколо виступаючих деталей.

Система з механічним кріпленням DANOPOL (Данопол) на основі ПВХ або ТПО мембрани DANOPOL (Данопол) являє собою легковажну систему, добре підходить для дахів великого розміру, не здатних витримувати додаткове навантаження у вигляді баласту, за умови що несуча конструкція покрівлі підходить для механічного прикріплення до неї елементів покрівельної системи. У даній системі зазвичай використовуються ПВХ або ТПО мембрана DANOPOL (Данопол), які вільно укладаються на підготовлену для них основу. Мембрана прикріплюється механічно з використанням тарілчатих шайб і кріпильних елементів, що розташовуються в стиках сусідніх рулонів. Ширина мембрани і відстань між тарілчатими шайбами і саморізами можуть змінюватися в залежності від вітрових навантажень. Сусідні рулони ПВХ або ТПО мембрани з’єднуються між собою внахльост і зварюються гарячим повітрям, що дозволяє отримати суцільний гідроізоляційний килим. Вся гідроізоляція по периметру покрівлі і в місцях наскрізного проходження конструкційних елементів виконується в суворій відповідності з технічними вимогами компанії DANOSA.

Особливостями даної системи є:

Можливість монтажу на дахах нестандартної конфігурації;
Високий опір відривним діям вітру;
Низька вартість матеріалів;
Легковажність.

Перед вибором такої системи проектувальник повинен оцінити геометрію дахів і здатність її несучої конструкції забезпечувати достатній опір відриву елементів системи кріплення.

Для надійної експлуатації покрівлі ПВХ або ТПО мембрана DANOPOL (Данопол) задовольняє наступним вимогам:

стійкість до погодних умов;
стійкість до ультрафіолету і інфрачервоного випромінювання;
висока міцність на розтяг;
хороша еластичність при температурі від -30ºC до + 80ºC;
низький показник дифузійного опору для водяної пари;
низький клас займистості;
легкість монтажних робіт;
тривалий термін експлуатації.

Основним і практично єдиним недоліком мембранної покрівлі є більш висока вартість самої мембрани, яка перевищує вартість конкурентних бітумно-полімерних матеріалів. Однак ця різниця абсолютно нівелюється, якщо розглянути проектний період експлуатації мембранної покрівлі та бітумної покрівлі, і виконати розрахунок вартості покриття в перерахунку на 1 рік експлуатації. Основна проблема з будь-якими бітумними матеріалами полягає в тому, що з часом з бітуму виділяються летучі фракції і через це бітумний шар покрівлі стає крихким, тріскається і в кінцевому підсумку втрачає цілісність гідроізоляційного покриття. Ці тенденції особливо посилюються при низьких температурах навколишнього середовища, характерних для зимового періоду в центральній частині України. Згідно досліджень і статистики, після двох років експлуатації близько 30% покрівель з гідроізоляцією з бітумних матеріалів протікають. Якщо розглянути бітумно-полімерні матеріали та виконані ними покрівлі, то після п’яти років експлуатації протікають 70% таких покрівель. При експлуатації бітумно-полімерної покрівлі більше 7 років, такі покрівлі протікають практично всі. Варто враховувати, що ремонт бітумно-полімерної покрівлі є на порядок більш дорогим, ніж ремонт мембранної покрівлі, тому що в цьому випадку потрібне видалення старого покриття. Безперечною перевагою є і швидкість укладання покрівлі із застосуванням полімерних мембран. Бригада з чотирьох чоловік за один день може укласти 500-800 м2 покрівельного покриття з ПВХ або ТПО мембрани або 150 м2 з бітумних матеріалів.

Технічні переваги використання полімерних мембран:

ПВХ і ТПО мембрани стійкі до УФ випромінювання, що враховано в хімічній формулі;
ПВХ і ТПО мембрани стійкі до біологічної корозії;
ПВХ і ТПО мембрани стійкі до циклічних навантажень, вібрацій і деформацій;
ПВХ і ТПО мембрани стійкі до процесів старіння (завдяки світлому кольору);
ПВХ і ТПО мембрани добре пропускають пари води;
У ПВХ і ТПО мембран повністю відсутнє водопоглинання, що виключає протікання;
ПВХ і ТПО мембрани мають відмінні протипожежні характеристики;
ПВХ і ТПО мембрани можна укладати на дахах з будь-якою конфігурацією і ухилами;
ПВХ і ТПО мембрани можна монтувати при негативних температурах;
Відсутність використання відкритого полум’я при монтажних роботах;
Використання простого обладнання при монтажних роботах.

Економічні переваги використання полімерних мембран:

Відсутність необхідності фарбування покриття з ПВХ або ТПО мембрани;
Невелику власну вагу ПВХ або ТПО мембрани – економія при розрахунках конструкцій каркасу будівлі та фундаментів;
Простота локалізації та ремонту при пошкодженні ПВХ або ТПО мембрани;
Можливість укладання ПВХ або ТПО мембран на існуючі покриття (без його демонтажу) при реконструкції;
Високий темп укладання ПВХ або ТПО мембран: до 1000 м2/добу однією бригадою;
Автоматизація процесу укладання ПВХ або ТПО мембран і скорочення трудовитрат;
Надання 10-20 річної гарантії на матеріали.

Екологічні переваги:

Можливість рециклінгу мембран на основі ПВХ (повторного використання в якості сировини).

ОБ’ЄКТИ, ДЕ ЗАСТОСОВУВАЛИСЬ МЕМБРАНИ DANOPOL

ПЕРЕГЛЯНУТИ

ВІДЕО МОНТАЖУ МЕМБРАННОЇ ГІДРОІЗОЛЯЦІЇ

ПЕРЕГЛЯНУТИ

ХАРАКТЕРИСТИКИ ПВХ МЕМБРАНИ DANOPOL HS 1.2

Матеріал Первинний ПВХ
Тип армування Поліестерова сітка
Товщина 1.2 мм (-5%; +10%)
Ширина 1.80 м
Довжина 20 м
Площа в рулоні 36 м2
Стабільність розмірів уздовж і поперек < 0.3 % (EN 1107-2)
Втрата пластифікаторів (зміна ваги за 30 днів) < 4.5 % (EN ISO 177)
Втрата еластичності при розриві (УФ 5000 годин) < 10 % (EN 1297, EN 12311-2)
Статична стійкість до удару > 1200 Н (UNE 104416 (b)
Міцність на розтяг вздовж і поперек > 1100 Н/50мм (EN 12311-2 Method A)
Подовження уздовж при розриві > 15% (EN 12311-2 Method A)
Подовження поперек при розриві > 15% (EN 12311-2 Method A)
Опір розриву уздовж > 200 Н (EN 12310-2)
Опір розриву поперек > 200 Н (EN 12310-2)
Еластичність при низьких температурах < -30ºC (EN 495-5)

ХАРАКТЕРИСТИКИ ПВХ МЕМБРАНИ DANOPOL HS 1.5

Матеріал Первинний ПВХ
Тип армування Поліестерова сітка
Товщина 1.5 мм (-5%; +10%)
Ширина 1.80 м
Довжина 15 м
Площа в рулоні 27 м2
Стабільність розмірів уздовж і поперек < 0.3 % (EN 1107-2)
Втрата пластифікаторів (зміна ваги за 30 днів) < 4.5 % (EN ISO 177)
Втрата еластичності при розриві (УФ 5000 годин) < 10 % (EN 1297, EN 12311-2)
Статична стійкість до удару > 1200 Н (UNE 104416 (b)
Міцність на розтяг вздовж і поперек > 1100 Н/50мм (EN 12311-2 Method A)
Подовження уздовж при розриві > 20% (EN 12311-2 Method A)
Подовження поперек при розриві > 20% (EN 12311-2 Method A)
Опір розриву уздовж > 250 Н (EN 12310-2)
Опір розриву поперек > 250 Н (EN 12310-2)
Еластичність при низьких температурах < -30ºC (EN 495-5)

СКАЧАТИ ТЕХНІЧНІ ЛИСТИ

ЧОМУ МЕМБРАНА DANOPOL?

Маючи більш ніж 10-ти річний досвід роботи з гідроізоляцією плоских покрівель, ми уклали дистриб’юторську угоду з компанією DANOSA (Іспанія), лідером ринку гідроізоляційних матеріалів Європи.

  • Використовується тільки високоякісний первинний ПВХ
  • Рулони оптимального для роботи розміру
  • Прекрасна міцність шва та легка пайка
  • Мінімальна втрата пластифікаторів з часом
  • Відмінна стійкість як до високих температур, так і до низьких

ПОШИРЕНІ ЗАПИТАННЯ

  • Який термін гарантії надає завод-виробник DANOSA на ПВХ мембрани DANOPOL?

    Стандартний термін гарантії на ПВХ мембрану DANOPOL становить 10 років.

  • Якою температурою рекомендується зварювати ПВХ мембрани DANOPOL?

    Середня температура зварювання ручним феном становить 450-500ºС в залежності від досвіду і швидкості руху руки робочого. При роботі автоматичним зварювальним апаратом типу Forsthoff P2 рекомендована температура зварювання може становити 500-550ºС при швидкості руху апарату 1.5-2.0 м/хв. Сильний вплив на температуру пайки надають умови зовнішнього середовища (температура, вологість, вітер) і якість подачі живлення на працюючий фен. Завжди рекомендуємо виконувати тестові ділянки і підбирати оптимальну температуру під конкретні умови роботи.

  • Чи буде ПВХ мембрана DANOPOL HS 1.5 втрачати товщину з часом?

    Будь-яка ПВХ мембрана будь-якого виробника за рахунок втрати пластифікаторів втрачає товщину. Однак тут є ключова відмінність між мембранами від різних постачальників. Якісь мембрани втрачають пластифікатор швидко (за 1-2 роки) і стають жорсткими, що призводить в результаті до тріщин і протікання покрівлі. Якісь мембрани (як наприклад, ПВХ мембрана DANOPOL HS 1.5) за рахунок оптимізованого складу і застосування спеціальних добавок мають поліпшені властивості, зберігають свою еластичність впродовж 10 років і тим самим гарантують безремонтний стан покрівлі на багато років.

  • Чи можна ПВХ мембрану DANOPOL HS припаяти до ПВХ мембрани іншого виробника в разі ремонту покрівлі?

    Так, головне переконатися, що стара мембрана також з ПВХ. Рекомендується застосувати очисники поверхні по старій ПВХ мембрані для отримання якісного шва.

© Copyright 2007