ОГЛЯД

Геотекстиль або геоткань є спеціалізованою геосинтетичною тканиною, що застосовується в різних областях будівництва. Заслужив свою популярність цей матеріал завдяки високій довговічності, а також широким колом застосування. Має стійкість до хімічних речовин і відмінно переносить перепади температур від – 60 до +100 градусів. Геотекстиль не піддається процесам гниття і на нім не утворюються пліснява і грибки. При цьому має відмінну стійкість до розривів, досить міцний, завдяки чому гризуни, комахи, а також корені рослин ніяк не впливають на його цілісність. Монтаж відбувається на рівну поверхню, розгортаючи його і укладаючи внахльост, з шириною нахльосту не більше 30 сантиметрів.

Розрізняють два види геотекстиля, що виготовляються різними способами, – це голкопробивній геотекстиль і термофіксований геотекстиль. У складі голкопробивного геотекстиля безперервні волокна з поліпропілену або поліефіру скріплені так званим голкопробивним методом. Завдяки такій технології матеріал пропускає воду вздовж і поперек, а в пори не потрапляють частки грунту, і тому його використовують в ландшафтному дизайні, дорожньому будівництві і дренажних системах.

Термофіксований або термооброблений геотестиль виробляється механічним методом, волокна скріплюються термічною обробкою. Використовується термофіксований геотекстиль здебільшого в якості зміцнення фундаменту, гідроізоляції дахів і доріг, трубопроводів, а також для підвищення водовідведення в дренажах.

Неткане полотно може поставлятися рулонами будь-яких розмірів і намотування, що дозволяє підібрати потрібний варіант полотна для потрібної роботи. Широке використання геотекстиля знайшлося в ландшафтному дизайні і благоустрої території, оскільки його унікальні волокна здатні захищати об’єкт від вивітрювань, обвалів, зсувів і інших негативних процесів.

Група компаній “Вівал” відмічає такі сфери застосування геотекстиля:

за допомогою геотекстильного полотна можна забезпечити ефективне армування конструкції, оскільки завдяки геотекстилю навантаження на конструкцію здатне розподілитися рівномірно, що забезпечує стабільність укриваючого шару, зменшується осідання і деформація;
забезпечується захист від ерозії, при якій геосинтетика наділяє стабільністю грунт. У той час частинки грунту не вивітрюються і не вимиваються водами, що зберігає грунт і рослинний покрив;
спеціалізований високій міцності геотекстиль здатний забезпечити захист конструкції від ушкоджень. Це стосується і захисту підземних частин конструкцій від можливих уламків гірських порід і коренів рослин. Окрім цього покращуються експлуатаційні властивості усієї споруди. Такий вид геотекстиля можна також використати на дачних ділянках при укладанні тротуарної плитки, що запобіжить появі між стиками трави;
геотекстиль ефективно використовується при відведенні і дренажі грунтових вод. Така тканина в дренажній системі відводить води, що знаходяться під конструкцією різних типів будівель, що підвищує довговічність усієї конструкції;
неткане полотно можна використати в цілях розділення грунту і насипного матеріалу, при цьому істотно скорочується витрата сипкого матеріалу і економляться сили на облаштування. Геотекстиль відповідно перешкоджає змішуванню з грунтом насипного матеріалу. Всюди використовується при спорудженні доріг і тротуарів;
ще одна особливість геотекстиля – це здатність забезпечити належну фільтрацію грунтових вод, утримуючи при цьому частки землі, і внаслідок підвищуючи характеристику конструкції і усього фундаменту.

ОБ’ЄКТИ, ДЕ ЗАСТОСОВУВАЛИСЬ МЕМБРАНИ DANOPOL

ПЕРЕГЛЯНУТИ

ВІДЕО МОНТАЖУ МЕМБРАННОЇ ГІДРОІЗОЛЯЦІЇ

ПЕРЕГЛЯНУТИ

ХАРАКТЕРИСТИКИ ГЕОТЕКСТИЛЯ ГОЛКОПРОБИВНОГО

Ширина рулону 200 см / 300 см
Поверхнева щільність 100 – 500 г/м2
Розривне зусилля по довжині 2.4 – 14 кН/м
Розривне зусилля по ширині 2.4 – 16.4 кН/м

ХАРАКТЕРИСТИКИ ТЕКСТИЛЯ ТЕРМОФІКСОВАНОГО

Ширина рулону 200 см / 300 см
Поверхнева щільність 120 – 340 г/м2
Розривне зусилля по довжині 2.8 – 10 кН/м
Розривне зусилля по ширині 2.8 – 10.1 кН/м

СКАЧАТИ ТЕХНІЧНІ ЛИСТИ

ЧОМУ ГЕОТЕКСТИЛЬ VIVAL?

Маючи більш ніж 10-ти річний досвід роботи з гідроізоляцією плоских покрівель, ми вибрали найсучасніші заводи України, Білорусії, Туреччини з виробництва геотекстилю для нашої торгової марки VIVAL.

 • Тільки високоякісна сировина для виробництва текстилю
 • Відмінні дренажні характеристики
 • Високі розривні зусилля
 • Широкий асортимент по щільності
 • Зручне для роботи намотування і ширина рулонів

ПОШИРЕНІ ЗАПИТАННЯ

 • Яка основна різниця між геотекстилем голкопробивним і термофіксованим?

  Термофіксований геотекстиль має більш високу міцність на розрив, проте має більш низькі дренажні властивості, що обумовлює застосування того чи іншого виду геотекстилю в конкретному випадку.

 • Який вид геотекстилю передбачити в системі пристрою дренажу?

  Завдяки своїм властивостям, рекомендуємо застосовувати голкопробивний геотекстиль щільністю 100-150 г/м2 в дренажних системах.

 • Який геотекстиль рекомендується застосовувати при влаштуванні доріг?

  Для цих цілей рекомендуємо застосовувати термоскріплений геотекстиль. Даний вид текстилю має широке застосування. Щільність 200 г/м2 рекомендується для тротуарів, фундаментів, водойм. Для доріг (тільки для легкових автомобілів) – 250 г/м2, для вантажних автомобілів – 300 г/м2. Для автомагістралей застосовується термоскріплений геотекстиль 350 г/м2.

 • Чи є геотекстиль стійким до ультрафіолетового випромінювання?

  Так, геотекстиль є стійким до УФ випромінювання, абсолютно екологічно безпечним матеріалом.

© Copyright 2007