ОГЛЯД

На ринку України гідроізоляція із застосуванням бітумних мастик упевнено тримає свої позиції на рівні 60 відсотків серед таких видів обмазувальної гідроізоляції як полімери, рідка гума і цементні суміші. Будучи штучно виведеною сумішшю з органічних речовин і мінеральних добавок, цей матеріал чудово підходить як для покрівельних робіт, так і для гідроізоляції підземних споруд. Його склад може мінятися залежно від цілей робіт на промислових, або цивільних об’єктах. Нафтовий бітум, як основний компонент мастики, широко доступний, в характерному складі з мінеральних олій, смол, парафіну. Якість бітумної мастики визначається також його багатокомпонентним складом, що включає окрім бітуму, органічні розчинники, наповнювачі, або воду, якщо це бітумно-емульсійна мастика.

Бітумні мастики діляться на 4 види:

традиційна бітумна мастика – досить недорогий матеріал;
бітумно-полімерні мастики є сумішю з пластифікаторів, штучного каучуку і, що підвищують термін служби і якість виробу, розчинників;
бітумно-емульсійні мастики є рідкою консистенцією, призначеною для попередньої обробки поверхні перед гідроізоляцією;
бітумно-каучукові мастики надають покриттю підвищену еластичність і стійкість до різних зовнішніх дій.

До матеріалу пред’являються високі вимоги відносно атмосферних впливів і стійкості до низьких температур. Для підвищення цих характеристик до складу вводять стироловий каучук, так званий SBS, еластомер, який значно зберігає еластичність, перешкоджає розтріскуванню при низьких температурах, підвищуючи зносостійкість і опірність атмосферним діям. Бітумні мастики можуть бути як холодного так і гарячого застосування. В основі перших водна емульсія або органічний розчинник. Гарячого застосування мастикам потрібне попереднє розігрівання. Перевагою бітумних мастик в порівнянні з рулонною гідроізоляцією являється монолітна еластичність і безшовність покриття поверхні. Різниця між характеристиками мастик холодного застосування від гарячого є їх пожежобезпека, завдяки чому відсутній ризик опіків персоналу. Також знижуються енерговитрати при переробці і трудовитрати, оскільки цей матеріал має зручність роботи з поверхнями різної складності і конфігурацій.

Для облаштування бітумної гідроізоляції чудово підходять бітумні і бітумно-каучукові мастики, які в результаті випару води або розчинника здатні твердіти. Також, такого роду мастики дають можливість виконання робіт при мінусових температурах. Проте все ж не варто виконувати роботи з мастикою, при низьких температурах, оскільки при цьому в’язкість мастики значно збільшується і як наслідок знижується придатність самого матеріалу. До того ж втрачається можливість підготувати правильну основу під нанесення мастики, знижується адгезія і довговічність покриття, при цьому період висихання росте.

В цілому властивості бітумної та бітумно-каучукової мастики, які широко представлені групою компаній “Вівал”, характеризуються такими показниками як:

водонепроникність і гідрофобність (оскільки такого роду мастики є непористими);
хороше зчеплення, адгезія до таких матеріалів як дерево, бетон, метал та ін.;
достатня міцність і зносостійкість, при цьому має еластичність;
мастика теплостійка і стійка до температурних перепадів;
покриття виходить однорідним;
мастика має як бактерицидні так і антисептичні властивості;
невелика вартість.

Різна по складу бітумна мастика може використовуватися в таких сферах як:

при обмазці трубопроводів;
при ізоляційних роботах на покрівлі;
при гідроізоляції фундаментів і інших об’єктів, що мають контакт з грунтом. При цьому може використовуватися армована сітка;
маючи антикорозійні властивості, мастика часто використовується для захисту металевих виробів;
бітумна мастика часто використовується для скління теплиць, є незамінним герметизуючим матеріалом з довгим терміном служби і порівняно з гумою не піддається характерним для неї деформаціям, що порушує герметизацію.

У результаті можна сказати, що бітумна мастика – краще рішення для отримання довговічного, водонепроникного шару і міцного, стійкого до ушкоджень і усадки захисного шару.

ОБ’ЄКТИ, ДЕ ЗАСТОСОВУВАЛАСЬ ГІДРОІЗОЛЯЦІЯ VIVALSEAL

ПЕРЕГЛЯНУТИ

ВІДЕО ВЛАШТУВАННЯ ГІДРОІЗОЛЯЦІЙНИХ ПОКРИТТІВ

ПЕРЕГЛЯНУТИ

ХАРАКТЕРИСТИКИ МАСТИК VIVALSEAL BIT-W

Cклад Суміші бітуму, латекс, вода, добавки
Температура застосування від +5°C до +30°C
Витрата на один шар (без розведення) 0,5 — 1 кг/м2 (в залежності від типу основи і застосування)
Час висихання (1 мм мокрого шару) Макс. 6 годин (температура повітря 20°C, відносна вологість повітря 65%)
Кількість шарів 1-4 в залежності від застосування
Метод нанесення Кисть, валик, щітка, напилення
Пакування ведра 5 кг, 10 кг, 20 кг

ХАРАКТЕРИСТИКИ МАСТИК VIVALSEAL BIT-S

Cклад Бітумні суміші, добавки, розчинники
Температура застосування від +5°C до +30°C
Витрата на один шар 0,5 – 0,7 кг/м2 (в залежності від типу основи і застосування)
Час висихання Повне затвердіння – 24 години
Кількість шарів 1-4 в залежності від застосування
Метод нанесення Кисть, валик, щітка, напилення
Пакування ведра 5 кг, 10 кг, 18 кг, 20 кг

СКАЧАТИ ТЕХНІЧНІ ЛИСТИ

ЧОМУ МАСТИКИ VIVALSEAL?

Маючи більш ніж 10-ти річний досвід роботи з гідроізоляцією плоских покрівель, фундаментів, паркінгів та інших споруд, ми вибрали найсучасніший завод Європи з виробництва бітумних мастик для нашої торгової марки VIVALSEAL.

  • Високий сухий залишок у мастик
  • Прекрасна укриваюча здатність
  • Широкий спектр застосування
  • Нанесення валиком, щіткою, напиленням
  • Відмінна адгезія до дерева, бетону, металу

ПОШИРЕНІ ЗАПИТАННЯ

  • Стоїть завдання герметизації примикання з різнорідних матеріалів (бетон - метал). Яку мастику підібрати?

    VIVALSEAL BIT-SR – однокомпонентна, пластична, готова до застосування бітумна маса, високо модифікована синтетичним каучуком. Маса армована волокнами, завдяки чому може поглинати навіть значні зсуви основи. Для Вашого випадку рекомендуємо саме її.

  • Чи можна наносити мастики на водній основі на вологу поверхню?

    Так. Бітумні мастики VIVALSEAL (наприклад, VIVALSEAL BIT-WM) можуть наноситися як на суху основу, так і на вологу.

  • Яку мастику можна використовувати в якості антикорозійного покриття?

    Для антикорозійного захисту рекомендуємо застосовувати бітумну мастику на основі розчинника VIVALSEAL BIT-SM.

  • За якою технологією і якою мастикою можна виконати приклеювання теплоізоляційних плит з мінеральної вати або пінополістиролу?

    Високоякісна бітумна адгезивна мастика VIVALSEAL BIT-WА ідеально підходить для приклеювання теплоізоляційних плит з пінопласту, пінополістиролу, стіродуру, мінеральної вати до пористих основ, а саме до бетону, дерев’яних виробів, цегляних стін, до існуючих ізоляцій.

    При приклейці теплоізоляції на покрівлі витрата матеріалу залежить від зони приклеювання. У центральних покрівельних зонах досить обробити матеріалом 50% площі теплоізоляційного матеріалу. У кутових і парапетних зонах – до 90%. У кутових зонах також рекомендується механічно закріпити теплоізоляційний шар. Після нанесення мастики на теплоізоляцію рекомендується почекати кілька хвилин і сильно притиснути поверхні одна до одної. Максимальна адгезія досягається за 3-7 днів.

© Copyright 2007